Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 27 września 2022 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
Szkoły Celne w Ełku
Od przyszłego roku wzrosną stawki podatków od nieruchomości i środków transportowych.

Opłaty w stosunku do roku bieżącego wzrosną o 2,4%. Miasto odstąpiło od zakładanej wcześniej większej podwyżki, nie da się jednak zupełnie jej uniknąć - poinformował prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

W przypadku nieruchomości w przyszłym roku nie wzrośnie jedynie podatek od budynków mieszkalnych - nadal będzie wynosił 60 gr za metr kwadratowy. O zrezygnowanie z podniesienia tej stawki wnioskował Klub Radnych SLD i na dzisiejszej sesji ich wniosek poparli pozostali radni. Poparcia nie zyskał natomiast wniosek komisji budżetowej dotyczący niepodwyższania stawek od gruntów związanych z działalnością gospodarczą. Mimo to zdaniem radnego Ireneusza Dzienisiewicza, który głosował za podniesieniem podatków - udało się wypracować przystępny kompromis.

Nie wszyscy radni byli za podniesieniem opłat. Uchwała dotycząca nieruchomości została poparta 16 głosami, przeciw było 5, a jeden radny wstrzymał się. Podobnie zdania rozłożyły się jeżeli chodzi o podatek od środków transportowych - 17 radnych było za podniesieniem opłat, 4 przeciw i jeden głos wytrzymujący się. Przeciwni obu podwyżkom byli radni PiS na czele z Karolem Marchlem.

W przyszłym roku z tytułu wzrostu podatków do kasy miejskiej wpłynie o prawie 550 tysięcy więcej niż w roku bieżącym.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego