Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 21 lutego 2019 roku, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Od najbliższej niedzieli będzie mniej połączeń kolejowych między Ełkiem a Białymstokiem.

Od 15 grudnia zlikwidowany zostanie pociąg Inter Regio, który po godz. 7:00 wyjeżdżał z Ełku i przez Białystok oraz Warszawę jechał aż do Wrocławia. Kursy na trasie Białystok - Wrocław do tej pory odbywały się codziennie. Z kolei liczba kursów z Ełku do Białegostoku została w ostatnim czasie zmniejszona z 4 do 2 w tygodniu. Z nowego rozkładu jazdy połączenie znika całkowicie.

Pociąg został odwołany ze względu na remonty torów - tłumaczy Krzysztof Pawlak z Przewozów Regionalnych. Jak dodaje Pawlak - wcześniej tygodniowa ilość kursów między Ełkiem a Białymstokiem została ograniczona ze względu na nierentowność połączenia. Pociąg jeździł tylko w te dni, kiedy podróżowało nim najwięcej studentów.

Zdaniem ełckiego radnego Mirosława Sawczyńskiego, całkowita jego likwidacja będzie ogromną niedogodnością dla pasażerów. Radny wystosował w tej sprawie listy do marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, posłów oraz samorządowców z regionu.

Ponieważ jest to połączenie Inter Regio to wpływu na jego pozostawienie nie ma marszałek województwa. Decyzje podejmują wyłączenie Przewozy Regionalne, ponieważ jest to pociąg komercyjny, kursowania którego nie dofinansowuje ani państwo, ani samorządy lokalne - tłumaczą przedstawiciele spółki "Przewozy Regionalne".

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2019 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego