Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 21 lutego 2019 roku, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Ełcka podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powiększy się o 23 hektary. Rozporządzenie w tej sprawie przyjęła dziś Rada Ministrów.

Prezydenta Ełku o tej decyzji poinformował wicepremier Janusz Piechociński, który w lutym podczas wizyty w Ełku obiecał jak najszybciej zająć się powiększeniem strefy. 23 hektary, które zostały włączone do ełckiej podstrefy znajdują się za Parkiem Naukowo - Technologicznym. Teren jest w pełni uzbrojony w infrastrukturę drogową, kanalizacyjną i teletechniczną. Udało się to zrobić w ramach budowy Techno-Parku.

Ełcka podstrefa SSSE obejmuje ponad 100 ha terenów inwestycyjnych. W 27 firmach zatrudnionych jest ok. 1,9 tys. osób. Rozszerzenie podstrefy to nowe przedsiębiorstwa i więcej miejsc pracy.

Uchwałę w sprawie poszerzenia strefy ekonomicznej Rada Miasta Ełku przyjęła już półtora roku temu. Teraz po pozytywnej decyzji Rady Ministrów rozpoczniemy procedurę zbywania gruntów na rzecz potencjalnych inwestorów. Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna znajduje się w gronie tych stref, które w Polsce będą miały największe ulgi, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy - poinformował Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2019 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego