Ełk
Niedziela, 1 października 2023 roku, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Szkoły Celne w Ełku

Okradł dom wuja

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-01-06
22-latek okradł dom i garaż swojego wujka. Mężczyzna wykorzystał fakt, że rodzina przebywała za granicą. Straty zostały oszacowane na ponad 10.000 złotych.

Do ełckich policjantów zgłosił się mężczyzna z informacją o kradzieży. Z jego relacji wynikało, że od paru miesięcy jego dom stoi pusty, bo on przebywa za granicą. Klucze pozostawił swojej siostrze, która miała się opiekować całym dobytkiem. Na początku stycznia właściciel przyjechał zobaczyć czy wszystko jest w porządku. Okazało się, że nie jest. Z domu i garażu zniknęły prawie wszystkie sprzęty AGD, RTV oraz narzędzia i część ubrań.

Szybko okazało się, że sprawcą kradzieży był jego bratanek. 22-latek wykorzystał nieuwagę rodziców i zabrał klucze od domu wuja. Początkowo urządzał tam imprezy dla swoich znajomych, ale później zainteresował się też wyposażeniem. W międzyczasie z domu i garażu wyniósł większość sprzętów, m.in. telewizor, laptop, maszynę do szycia, ekspres do kawy, a nawet odzież, alkohol i 5 litrów paliwa samochodowego. W sumie straty wyniosły ponad 10 tys. zł.

22-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności oraz ciąży na nim obowiązek naprawienia szkody.
iS (KPP)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego