Ełk
Niedziela, 1 października 2023 roku, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Szkoły Celne w Ełku

Nowa siedziba ełckiej prokuratury

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-01-10
Rozpoczął się długo oczekiwany remont budynku, który będzie nową siedzibą Prokuratury Rejonowej w Ełku. To obiekt po byłej Szkole Specjalnej znajdujący się przy ul. Piłsudskiego.

Dotychczasowa siedziba ełckiej prokuratury mieszcząca się przy ul. Konopnickiej dysponuje pomieszczeniami o łącznej powierzchni 400 metrów kwadratowych. Nowa będzie prawie dwa razy większa. Prace, które właśnie się rozpoczęły polegają m.in. na zabezpieczeniu fundamentów i rozbiórce posadzek - informuje Dariusz Piekarski, szef Prokuratury Rejonowej w Ełku.

Obecnie w Prokuraturze Rejonowej w Ełku pracuje 18 osób. Największą bolączką obecnej siedziby jest małe archiwum (zaledwie 10 metrów kwadratowych) oraz brak pomieszczeń dla osób zatrzymanych i aresztowanych. Nie ma również wystarczająco dużo miejsca do składowania dowodów rzeczowych. Większość z nich znajduje się w budynku Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Po przeprowadzce do nowej siedziby to się zmieni - dodaje Piekarski.

Remont budynku przy ul. Piłsudskiego zakończy się w sierpniu 2015 roku. Inwestycję realizuje Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Koszt to około 4 mln złotych.
iS (Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego