Ełk
Niedziela, 1 października 2023 roku, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Szkoły Celne w Ełku

Ełckie szkoły wysoko w ogólnopolskim rankingu

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-01-15
I Liceum Ogólnokształcące i Technikum nr 2 w Ełku w czołówce szkół ponadgimnazjalnych w Polsce!

Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowany został po raz szesnasty. Ocenie poddano 2291 liceów ogólnokształcących i 1867 techników. Pod uwagę brano sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, wyniki z matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a w przypadku techników również wyniki egzaminu zawodowego. Liczy się także opinia o szkole wśród kadry akademickiej.

W opublikowanym dziś przez miesięcznik "Perspektywy" zestawieniu dwie ełckie szkoły zajmują bardzo dobre pozycje.

I Liceum Ogólnokształcące im. St. Żeromskiego w Ełku zajęło 1. miejsce w województwie warmińsko-mazurskim i 76. w kraju. Szkoła poprawiła tym samym swój wynik z ubiegłego roku, kiedy to zajmowała odpowiednio 6. i 171. pozycję. W podrankingu maturalnym "czerwony" ogólniak wypadł jeszcze lepiej, bo jest na 65. miejscu w kraju.

W zestawieniu techników, Technikum nr 2 w Ełku przy Zespole Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku znalazło się na 2. miejscu w województwie - o jedną pozycję wyżej niż przed rokiem. Natomiast w rankingu ogólnopolskim szkoła zajęła 40. miejsce - spadek o cztery pozycje w stosunku do roku ubiegłego.

Celem rankingu jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne. Głównymi adresatami rankingu są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.
iS
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego