Ełk
Niedziela, 1 października 2023 roku, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Szkoły Celne w Ełku

Ełk docenia sportowców

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-01-21
Kolejny raz najlepsi sportowcy i trenerzy z Ełku zostali wyróżnieni przez władze miasta.

Dziś w ratuszu odbyła się uroczystość przyznania stypendiów i nagród sportowych. Docenione zostały osiągnięcia sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym oraz działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej. Wyróżnienia w imieniu prezydenta Ełku wręczył jego zastępca Artur Urbański.

Stypendia otrzymało 5 osób: Radosław Golub trenujący trójbój siłowy, wioślarze: Dawid Kamiński i Krzysztof Strupiński oraz pływacy: Anna Kotowicz i Mateusz Kasztelan. Zawodnicy przez pół roku co miesiąc będą otrzymywać od 250 do 300 złotych.

Zawodnikom przyznano również dwie nagrody pieniężne. Otrzymali je: ubiegłoroczny Mistrz Świata Viet Vo Dao Adam Jankowski oraz Mistrz Polski i Europy juniorów w pływaniu Maciej Falaciński.

Doceniono także trenerów. Nagrodzony został Remigiusz Karpiński, który nie tylko trenuje utytułowanych karateków, ale w ubiegłym roku zorganizował w Ełku Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy i akcję "Akademia Karate". Nagrodę otrzymał również Igor Makal, trener pływaków z ełckiego MOS-u. Jego podopieczni w ubiegłym roku osiągali bardzo wysokie wyniki.

Stypendia przyznane zostały również zawodnikom trzecioligowego Płomienia Ełk, ale zostaną one wręczone, kiedy będzie znany skład zespołu na rundę wiosenną.

W tym roku na stypendia i nagrody sportowe ełcki ratusz przeznaczy łącznie prawie 140 tysięcy złotych.
iS (Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego