Ełk
Niedziela, 1 października 2023 roku, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Szkoły Celne w Ełku

W Ełku będzie się działo ...

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-01-24
Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz dzisiaj oficjalnie przedstawił kalendarz wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych planowanych na 2014 rok.

Ełk, stolica Mazur, to miasto tętniące życiem, humorem i rozrywką. W tym roku na pewno nie będzie tu nudno, bo będzie się działo...

Jak co roku, również i w tym Miasto przygotowało ofertę wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. W 2014 roku w Ełku będzie zdecydowanie głośno, radośnie i pysznie... Wśród proponowanych wydarzeń sportowych, rozrywkowych, kulinarnych, czy kulturalnych każdy ełczanin i turysta odwiedzający nasze miasto znajdzie coś dla siebie. Na pewno nie zabraknie atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przygotowana oferta spełni oczekiwania wielu osób, czy to nastawionych na aktywne spędzanie wolnego czasu, lubiących rywalizację, dobre jedzenie, muzykę rozrywkową, czy też kontemplujących sztukę (wysawy, galerie) i ceniących sobie uroki muzyki kameralnej.

Krew, pot, łzy, adrenalina i satysfakcja, czyli ełckie wydarzenia sportowe...

Wśród wydarzeń sportowych, jak co roku odbędzie się na pewno Thriatlon Ełcki w randze Mistrzostw Polski, VII Mazurskie Lato Balonowe, VII Półmaraton Ełcki, Gala Sportów Walki. Obejrzymy także Mistrzostwa Polski w tańcach latynoamerykańskich, Zimowe Wyścigi Samochodowe, V Ogólnopolski Turniej Streetballa, Festiwal Sportów Wodnych – Maraton Pływacki i Maraton Kajakowy oraz Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych. Odbędą się także turnieje piłki nożnej, siatkowej i koszykowej, zawody narciarskie, pływackie oraz warsztaty areobiku i wiele innych wydarzeń.


Będą fajerwerki, dużo hałasu, wybuchy śmiechu, a do tego szczypta romantyzmu...

Wydarzenia rozrywkowe i kulturalne to między innymi: Międzynarodowy Festiwal Folkloru Dzieci i Młodzieży "TĘCZA", Festiwal Sztuk Pirotechnicznych Ełk "Ogień i Woda" (jeden z największych w Polsce), Mazurskie Lato Kabaretowe "Mulatka", Kino pod gwiazdami. Nie zabraknie również licznych koncertów (Closterceller, Dawid Podsiadło, Grzegorz Turnau, Lemon, Sandaless, Freakin Rudeboys, Future Folk i wiele innych) oraz koncertów muzyki organowej i kameralnej, festiwali muzycznych, kabaretów, a także wystaw malarskich i fotograficznych.


Ełk zaprasza w aromatyczną podróż ze smakiem, a na deser coś słodkiego...

Jako kulinarna stolica Mazur Ełk przygotował także ofertę wydarzeń kulinarnych. Jak co roku odbędzie się Konkurs o Chochlę Prezydenta Miasta Ełku, Podróż ze smakiem, Fiesta Kartofella oraz Regionalne Święto Miodu.


Natomiast z myślą o najmłodszych...

W kalendarzu zaplanowane są także wydarzenia skierowane do dzieci. Należą do nich między innymi ferie zimowe, warsztaty tworzenia robotów z klocków Lego, Festiwal Piosenki Dziecięcej "Złota Nutka", Piknik z bajką, Międzynarodowy Dzień Dziecka oraz Mikołajki dla dzieci.


iS (UM Ełk)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego