Ełk
Niedziela, 1 października 2023 roku, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Szkoły Celne w Ełku

Masz dług - odpracuj !

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-01-28
Masz dług wobec miasta? Możesz go odpracować. Najemcy lokali komunalnych w Ełku odpracowali już zaległości czynszowe na kwotę blisko pół miliona złotych.

Najemcy lokali komunalnych i socjalnych w Ełku, którzy zalegają ze spłatą zadłużenia w zajmowanych mieszkaniach, mogą uregulować zobowiązania wykonując prace porządkowe. Program pomocy ratusz realizuje od maja 2012 roku. Dzięki niemu zadłużenie anulowano już 76 rodzinom. Łączna wartość odpracowanego długu to prawie pół miliona złotych.

Zadłużone osoby zatrudniane są m.in. do sprzątania terenów zielonych, grabienia liści, zamiatania i odśnieżania chodników, czyszczenia tablic informacyjnych i sprzątania klatek schodowych w budynkach komunalnych. Za pracę nie jest im wypłacane wynagrodzenie. Rozliczenie dokonywane jest przez pomniejszenie ich długu o umowną stawkę - 10 zł za godzinę.

Propozycja skierowana jest do osób, których zadłużenie przekroczyło 2 tysiące złotych i które uregulowały bieżące opłaty za wodę, kanalizacje i ogrzewanie. Więcej informacji na temat zmiany formy spłaty zadłużenie czynszowego uzyskać można w Wydziale Mienia Komunalnego Urzędu Miasta Ełku.
iS (Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego