Ełk
Niedziela, 1 października 2023 roku, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Szkoły Celne w Ełku

Ełk bez elektrośmieci

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-01-30
Ełk przystąpił do ogólnopolskiego programu "Moje miasto bez elektrośmieci".

Już niebawem mieszkańcy będą mogli pozbyć się ze swoich mieszkań zużytego sprzętu RTV i AGD. Zbiórką zajmie się firma ElektroEko, która jest pomysłodawcą programu "Moje miasto bez elekrośmieci". Elektrośmieci będzie można oddać do punktu odbioru zlokalizowanego przy ul. Sikorskiego 13, który będzie czynny w każdą drugą sobotę miesiąca. Zużyty sprzęt wielkogabarytowy (pralki, lodówki, zmywarki), który ciężko jest przetransportować, odbiorą bezpłatnie z domu pracownicy firmy współpracującej z ElektroEko. Chęć oddania zużytego sprzętu można zgłosić na numer infolinii 22 223 33 00 lub na stronie internetowej www.elektrosmieci.pl.

Program "Moje miasto bez elekrośmieci" skierowany jest również do ełckich podstawówek. Uczniowie, którzy w swoich szkołach będą prowadzić zbiórkę zużytego sprzętu otrzymają bony, które w zależności od zebranej ilości wymienione zostaną na atrakcyjne nagrody, które trafią do placówek - poinformował Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku. Do programu przystąpiło już 6 ełckich podstawówek.

Przypomninamy, że elektrośmieci można pozostawić również w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych przy ul. Suwalskiej w Ełku lub w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach.

Zużytego sprzętu RTV i AGD nie można wyrzucić do śmietnika. Grożą za to kary finansowe nawet do 5 tysięcy złotych. Prawo reguluje również jaką ilość zużytego sprzętu gminy musza zebrać od jednego mieszkańca. To 4 kilogramy rocznie. W przeliczeniu na ilość mieszkańców Ełku to 240 ton.
iS (Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego