Ełk
Niedziela, 1 października 2023 roku, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Szkoły Celne w Ełku

25. Jarmark Kaziuka w Ełku

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-02-10

28 lutego - 1 marca 2014 r.
Ełckie Centrum Kultury
Już po raz 25–ty Ełckie Centrum Kultury zaprasza na Jarmark Kaziuka. Tegoroczna forma Jarmarku została nieznacznie zmieniona. Pierwszego dnia odbędzie się konkurs cymbalistów, występy zespołów z Litwy i Polski oraz na otwarcie wystawy malarstwa.

W sobotę, 1 marca, poza występami na sali widowiskowej, przed budynkiem Ełckiego Centrum Kultury będzie można zakupić wyroby rękodzielnicze: ozdoby wielkanocne, wyroby "kaziukowe", sery, pieczywo itp.


28 lutego 2014 r. (piątek)
godz. 15.00 - sala widowiskowa ECK - wstęp wolny
III Konkurs Cymbalistów
godz. 17.00 - galeria Holl ECK - wstęp wolny
otwarcie wystawy Towarzystwa Plastyków Polskich przy Związku Polaków na Białorusi - możliwość zakupu dzieł
godz. 18.00 - sala widowiskowa ECK
bilet: 8 zł/10 zł (przedprzedaż/w dniu koncertu)

Kapela i grupa wokalna zespołu "Żejmiana" z Podbrodzia
Na południowym-wschodzie Litwy, w regione Aukštaitija, leży piękne miasteczko Pabrade (Podbrodzie). Właśnie tutaj w 1991 roku powstał zespół pieśni i tańca "Žeimena" (Żejmiana). Taniec i piosenka łączy młodzież, dzieci i pracowników. Zespół należy do miejskiego Centrum Kultury. Zespół jest znany i liubany nie tylko w swym rodzinnym mieście i kraju, ale również w Polsce, Niemczech, Belgii, Słowacji oraz Chorwacji.
Zespół jest laureatem litewskich, jak również laureatem i gościem honorowym międzynarodowych festiwali. Nasz kraj to dynamiczna równowaga między kulturami różnych narodowości. To właśnie się odzwierciedla w repertuarze zespołu. Repertuar zespołu stanowią pieśni i tańce litewskie, polskie, białoruskie. A najważniejsze jest to, że kierownicy zespołu potrafili połączyć muzykę pieśni i tańce tych narodowości.

Zespół tańca nowoczesnego "Gielmie" Podbrodzkiej Szkoły Sztuk Pięknych
Zespół istnieje od ponad 12 lat, wielokrotnie uczestniczył w międzynarodowych konkursach: Niemcy, Włochy, Polska, Czechy. W każdym z tych państw zdobywał tytuł Laureata. W Sardynii zespół zdobył tytuł "Mistrz Tańca Współczesnego". Otrzymał dyplom uznania prezydenta Litwy.

Grupa wokalna Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca Ełk1 marca 2014 r. (sobota)
godz. 11.00 - Miejska Biblioteka Publiczna - wstęp wolny
Sesja popularnonaukowa pamięci Janusz Benedykta Borowego pt. "Szlakiem miast kresowych do dawnej Rzeczpospolitej - Grodno"
godz. 12.00 - 17.00 - parking przed ECK - wstęp wolny
Jarmark Kaziuka - sprzedaż serc piernikowych, palm, jajek, ozdób wielkanocnych i innych wyrobów "kaziukowych"
godz. 17.00 - sala widowiskowa ECK
bilet: 8 zł/10 zł (przedsprzedaż/w dniu koncertu)

Zespół taneczny "Kalejdoskop"
Zespół tańca estradowego "Kalejdoskop" powstał w 1994 roku w Średniej Szkole nr 3 w Grodnie. Od chwili założenia zespołu i po dzień dzisiejszy jego niezmiennym kierownikiem jest pani Swietłana Jakusz. Zespół "Kalejdoskop" jest uczestnikiem wszystkich imprez szkolnych i miejskich. Co roku zespół staje się laureatem wielu prestiżowych konkursów i festiwali. W choreografii wykorzystywane są różne style tańca. Na doświadczenie zespołu składają się setki spektakli, etiud choreograficznych i pokazów. Już po raz szósty uczestnicy obydwu zespołów są gośćmi Jarmarków Kaziuka w Ełku.

Grupa wokalna "Akwarel"
W roku 2000 powstał zespół wokalny "Akwarel" pod kierunkiem Swietłany Gawrusik. W skład zespołu wchodzą uczniowie Średniej Szkoły nr 3 w Grodnie, dzieci i młodzież w wieku 6-17 lat. Repertuar zespołu tworzą utwory rosyjskich, białoruskich i zagranicznych autorów. Zespół "Akwarel" – to gwiazdozbiór utalentowanych i niepowtarzalnych, żywych i wyrazistych wykonawców. Zespół aktywnie koncertuje. Kierownik zespołu oraz jego uczestnicy zdobyli wiele nagród w konkursach na szczeblu międzynarodowym, republikańskim i miejskim. Zespół występuje przed publicznością w kraju i za granicą.

Duet Instrumentalny "Con amore" - Dmitryj i Jelizawieta Maciejko (cymbały i akordeon)
Duet "Con amore" to rodzinny duet instrumentalny Jelizawiety i Dmitrija Matejko, który powstał w 2010 roku. Jelizawieta – cymbały, Dmitrij – akordeon. Swoim występem duet "Con amore", co w dosłownym tłumaczeniu znaczy "Z miłością", oczarowuje, przyciąga i zakochuje w swojej twórczości i sobie.


iS (ECK)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego