Ełk
Niedziela, 1 października 2023 roku, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Szkoły Celne w Ełku

Gmina broni "Mechaniaka"

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-02-28
Stanowczy sprzeciw dotyczący reorganizacji szkół w powiecie ełckim wyrazili radni gminy Ełk.

Podczas dzisiejszej sesji radni gminy Ełk przyjęli oświadczenie, w którym nie zgadzają się z pomysłem rozwiązania Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych i włączenia go wraz z Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego do nowo tworzonego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Większość uczniów "Mechaniaka" to młodzież z terenów wiejskich, dlatego popieramy społeczność szkoły - wyjaśnił wójt gminy Ełk Antoni Polkowski. Do Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych uczęszcza około czterystu uczniów.

Przypomnijmy, że zgodnie z ostatnimi zapowiedziami starostwa w tym roku dojdzie jedynie do zmian organizacyjnych. "Mechaniak" oraz CKPiU zostaną scalone, ale będą działać pod nazwą Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. Czy do tego dojdzie dowiemy się na marcowej sesji rady powiatu.

Warto dodać, że w powiecie koalicję rządzącą stanowi Platforma Obywatelska - Dobro Wspólne. Radny gminy Ełk Stanisław Łojewski zapowiedział, że jeśli reorganizacja dojdzie do skutku, wystąpi z szeregów PO.
iS (Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego