Ełk
Piątek, 1 lipca 2022 roku, imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Szkoły Celne w Ełku

Napadł na pracownicę lombardu

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-03-03
Przystawił nóż do szyi pracownicy lombardu, zażądał wydania pieniędzy, laptopa i telefonu komórkowego. 25-letni mieszkaniec Ełku został zatrzymany.

W sobotę około godziny 18 do oficera dyżurnego ełckiej policji zadzwoniła przerażona pracownica lombardu i oświadczyła, że w placówce, w której pracuje jest mężczyzna, który przystawił jej nóż do szyi i zażądał wydania pieniędzy. Kobieta dodała, że udało jej się odwrócić uwagę mężczyzny, zamknąć w pomieszczeniu biurowym i zadzwonić na policję. Sprawca widząc to uciekł nie zabierając ze sobą żadnych przedmiotów.

Policjanci natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania mężczyzny. Już dwie godziny później zatrzymali 25-letniego mieszkańca Ełku. Jak ustalili policjanci pracujący nad sprawą, 25-latek przyszedł do lombardu, aby oddać w zastaw swój telefon komórkowy. Później przez kilkadziesiąt minut grał na automatach do gry, rozmawiał z pracownicą, a nawet razem z nią palił papierosy. Jednak w pewnym momencie podszedł do kobiety przystawił jej do szyi nóż i zażądał wydania 1.000 zł, laptopa i telefonu komórkowego, który wcześniej oddał w zastaw.

Dzisiaj mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Prokurator skierował także wniosek do sądu o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Teraz grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności.
iS (KPP)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego