Ełk
Piątek, 1 lipca 2022 roku, imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Szkoły Celne w Ełku

Starostwo o przyszłości "Mechaniaka"

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-03-06
Starostwo Powiatowe w Ełku dementuje doniesienia dotyczace likwidacji Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku.

Dużo ostatnio dyskutuje się na temat przyszłości Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku. Powstają wokół szkoły złowrogie mity i opowieści wieszczące koniec tej znakomitej i zasłużonej ełckiej szkoły, rozsiewane przez niedoinformowane, a może nawet nieżyczliwe osoby - czytamy na stronie internetowej powiatu ełckiego. Dalej Starostwo Powiatowe w Ełku wyjaśnia, co właściwie jest planowane przez władze powiatu.

Najważniejszą sprawa jest jednoznaczne stwierdzenie, że nikt nigdy nie planował likwidować szkoły! "Mechaniak" będzie rozwijał się, a młodzież nadal będzie uczyć się w tych samych budynkach, z tymi samymi nauczycielami i tych samych zawodów. Nie wygasza się szkoły, nikt nie ogranicza naboru do niej, nawet nazwa zostaje po staremu! Nie będzie tak naprawdę żadnych zmian w życiu społeczności szkolnej!

Co zatem się zmieni?
Dwie oddzielne placówki oświatowe zostaną połączone w jedną, tak jak miało to miejsce już wcześniej w historii szkoły. Obecne CKPiU to przecież dawne warsztaty "Mechaniaka"! Ich połączenie reguluje nowelizacja ustawy o systemie oświaty, która wskazuje na potrzebę tworzenia centrum kształcenia zawodowego i ustawicznego według nowych zasad.

Czy nastąpią zmiany kadrowe?
Z powodu zmiany nie będzie zwolnień wśród nauczycieli! Jedynie zamiast dwóch dyrektorów będzie jeden, w miejsce dwóch głównych księgowych - będzie jedna. Czyli zmiany dotyczą ścisłego kierownictwa. Nowego dyrektora placówki wyłoni konkurs.

Jakie będą korzyści?
Dzięki powstaniu centrum kształcenia, zgodnie z ustawą, pojawią się możliwości znacznego dofinansowania szkoły, a dzięki temu poważniejszego remontu, lepszego wyposażenia oraz poszerzenia oferty edukacyjnej placówki. Da to możliwość stworzenia nowoczesnej szkoły uczącej konkretnego zawodu.
iS (Powiat Ełk)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego