Ełk
Sobota, 2 lipca 2022 roku, imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
Szkoły Celne w Ełku

Koncert pamięci Anny German

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-03-07
27 marca 2014 r. (czwartek)
godz. 19.00

sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury
bilet: 20/25 zł (przedsprzedaż/w dniu koncertu)


Julia Ziganszina to rosyjska wokalistka, wielokrotnie nagradzana na festiwalach i konkursach. W naszym kraju wystąpi po raz 9-ty, tym razem z młodym, utalentowanym pianistą Maksimem Mulinem. Zapewnią, że będzie to niezapomniany wieczór.

W pierwszej części koncertu Julia Ziganszina zaśpiewa utwory Anny German. W Rosji oraz krajach byłego Związku Radzieckiego Anna German jest uwielbiana i otoczona wręcz czcią do dnia dzisiejszego. Nagrywała dla rosyjskiej firmy Melodia - płyty rozeszły się w łącznym nakładzie 50 mln. egzemplarzy. Koncertowała niezliczoną ilość razy - bywało, że 60 w miesiącu. Pisali dla niej najwybitniejsi kompozytorzy, a przeboje takie jak Nadieżda, Gori gori moja zwiezda, Kogda cwieli sady - weszły do kanonu rosyjskiej piosenki.

Drugą część koncertu wypełnią klasyczne romanse rosyjskie, niezapomniane piosenki wojenne i ludowe - tak bardzo lubiane przez polską publiczność.

Każdy koncert to też niespodzianki - np. wspaniała interpretacja utworów Marka Grechuty (po rosyjsku). W repertuarze znajdują się także klasyczne pozycje piosenki światowej w nowych aranżacjach i oczywiście po rosyjsku.
iS (ECK)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego