Ełk
Sobota, 2 lipca 2022 roku, imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
Szkoły Celne w Ełku

Wielki sukces gimnazjalistki z Ełku

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-03-17
Patrycja Rutowska, uczennica Gimnazjum nr 4 w Ełku, wygrała ogólnopolski Konkurs Ojczyzny Polszczyzny 2013/14 dla uczniów gimnazjum.

W dniach od 13 do 15 marca odbył się we Wrocławiu finał Konkursu Ojczyzny Polszczyzny dla uczniów gimnazjów. Patronem konkursu, który w tym roku świętował 10 edycję, jest znany językoznawca prof. Jan Miodek.

Konkurs miał dwa etapy. Zwycięzcy etapów regionalnych spotkali się w wielkim finale do którego zakwalifikowało się 45 osób z całej Polski. Etap finałowy składał się z części pisemnej oraz ustnej wypowiedzi przed komisją konkursową. Patrycja Rutowska okazała się być najlepsza pośród wszystkich uczestników finału.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu, a nagrody wręczał prof. Jan Miodek. Oprócz gimnazjalistki nagrodzona została również nauczycielka przygotowująca uczennicę do konkursu - pani Alina Omilian.

Uczestnicy konkursu brali również udział w warsztatach i zajęciach językowych, a także przysłuchiwali sie debacie "Język w szkole i język w mediach", w której wzięli udział wybitni językoznawcy: prof. Jerzy Bralczyk, prof. Jan Miodek oraz prof. Katarzyna Kłosińska.

Paweł Raszkiewicz
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego