Piątek, 1 lipca 2022 roku, imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Szkoły Celne w Ełku

Młodzi ełczanie zagrają na Stadionie Narodowym

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-03-31
Młodzi piłkarze z SPS 6 Ełk zwyciężyli w wojewódzkim finale Pucharu Tymabarka. Jako zwycięzcy Finału Wojewódzkiego będą reprezentować województwo warmińsko-mazurskie na Finale Ogólnopolskim.

W dniach 28-29 marca na Stadionie Miejskim w Iławie odbyły się Finały Wojewódzkie XIV Turnieju "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku, w których łącznie wzięło udział 66 najlepszych zespołów z całego województwa.

W finale wojewódzkim młodzi zawodnicy z SPS 6 Ełk wysoko pokonali SP 4 Lidzbark Warmińsko 6:0 i sięgnęli po zwycięstwo w turnieju. Na uwagę zasługuje mecz półfinałowy chłopców, w którym zawodnicy SPS 6 Ełk pokonali w rzutach karnych swoich rówieśników z SP 18 Olsztyn. W tym meczu zawodnicy z Ełku prowadzili do przerwy już 3:0. W drugiej połowie do ataku ruszyli natomiast młodzi piłkarze z Olsztyna i doprowadzili do stanu 3:3. O zwycięstwie i awansie do finału zdecydowały rzuty karne, w których SPS 6 Ełk wygrał 2:1.

Zwycięzcy Finału Wojewódzkiego będą reprezentować województwo warmińsko-mazurskie na Finale Ogólnopolskim, który zostanie rozegrany w dniach 30 kwietnia - 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.