Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Dzień Świadomości Autyzmu w Ełku

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-04-01
2 kwietnia z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Ełckim Centrum Kultury odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią dzieci z Miejskiego Przedszkola "Światełko", Piotr Karpienia oraz Marcin Pyciak. Wstęp wolny.

W tym roku Ełk po raz pierwszy przyłączy się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W godz. 12.00 - 17.00 na ełckich ulicach zostanie przeprowadzona akcja wolontariuszy "Niebieski Impuls". Będą oni rozdawać ulotki oraz udzielać informacji o autyzmie. Natomiast o godz. 17.00 w sali widowiskowej Ełckiego Centrum Kultury odbędzie się koncert, w którym wystąpią dzieci z Miejskiego Przedszkola "Światełko", Piotr Karpienia oraz Marcin Pyciak. W trakcie koncertu odbędą się pokazy krótkich filmów Fundacji SYNAPSIS przygotowanych w ramach kampanii społecznej nt. autyzmu. Wstęp wolny.

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju. Osoby nim dotknięte w odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe, mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata i rozumieniem relacji społecznych. Szacuje się, że na terenie Ełku, we wszystkich typach szkół, uczy się ponad 100 dzieci dotkniętych chorobą autyzmu, z czego 50 uczniów to podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem IMPULS. Natomiast w Polsce żyje około 30 tys. osób z tą chorobą, w tym 20 tys. to dzieci.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został zainicjowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Obchodzony jest na całym świecie, natomiast kolorem symbolizującym solidarność z osobami chorującymi na autyzm jest niebieski. W tym dniu, oświetlając się na niebiesko do akcji włączają się najsłynniejsze budynki świata, między innymi Empire State Building w Nowym Jorku, Sydney Opera House, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie oraz wiele innym budynków w różnych miastach.


iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego