Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Kierowca z 4 promilami

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-04-17
Dzięki czujności innych użytkowników drogi policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem mając prawie 4 promile alkoholu we krwi, ponadto miał orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj około południa do oficera dyżurnego ełckiej policji zadzwonił mężczyzna, który jechał trasą Biała Piska - Ełk. Z jego relacji wynikało, że jedzie za volkswagenem, którego kierowca jest pijany. Swoim zachowaniem stwarzał on poważne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu, gdyż jechał zajmując całą szerokość drogi, a chwilami zjeżdżał na pobocze tuż obok przydrożnych drzew. Ponadto gwałtownie przyspieszał nawet do 120 km/h, to znów nagle zwalniał do 20 km/h. Zgłaszający jechał cały czas za tym samochodem, informując oficera dyżurnego, o tym gdzie się znajdują.

Policjanci zatrzymali opisanego mężczyznę. Okazało się 34-letni mieszkaniec Ełku miał prawie 4 promile alkoholu we krwi. Do tego funkcjonariusze ustalili, że miał już on wcześniej orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który skończyłby się w sierpniu 2016r. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

To już kolejne w ciągu ostatnich dni zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy dokonane przez ełckich policjantów po zgłoszeniu obywatela. Postawa taka z pewnością przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.
iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego