Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Pracowite święta policjantów

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-04-22
Okres świąteczny minął pracowicie dla ełckich policjantów. W ciągu minionych dwóch dni funkcjonariusze interweniowali ponad 100 razy.

W większości były to interwencje związane z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego oraz z awanturami między członkami rodziny. Na drogach policjanci przeprowadzili ponad 100 kontroli i ujawnili 7 osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. W okresie od piątku do poniedziałku doszło do 4 kolizji i jednego wypadku.

Najwięcej zgłoszeń odnotowano w Wielką Sobotę, kiedy to policjanci aż 25 razy interweniowali w związku z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego i ponad 10 razy w związku z kłótniami rodzinnymi.

W lany poniedziałek oficer dyżurny otrzymał tylko 2 zgłoszenia związane z kultywowaniem tradycji polewania się wodą. Tylko w jednym przypadku przeprowadzone będzie postępowanie o wykroczenie. Drugą sytuację policjanci wyjaśnili na miejscu.

W czasie świąt wzmożone działania prowadzili policjanci ruchu drogowego. W okresie przedświątecznym - licząc od Wielkiego Piątku - jak i w czasie świąt przeprowadzili łącznie ponad 200 kontroli drogowych. W tym czasie zatrzymali 7 osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu, w tym 2 kierowców i 5 rowerzystów. Niechlubnym rekordzistą okazał się 46-latek, który w miejscowości Kałęczyny kierował rowerem mając prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

W tym czasie doszło do 4 niegroźnych kolizji oraz 1 wypadku drogowego. Wypadek miał miejsce we wsi Niedźwiedzkie, gdzie mężczyzna kierujący mazdą w czasie wyprzedzania potrącił rowerzystę. 28-latek, który - jak ustalili policjanci - miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, został przewieziony do szpitala z poważnymi obrażeniami. Dochodzeniowcy będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

Dzisiaj w pierwszy dzień po świętach policjanci ruchu drogowego przywitali mieszkańców Ełku akcją "Trzeźwy poranek". W godzinach porannych przebadali trzeźwość blisko 500 osób. Spośród przebadanych tylko jeden mężczyzna jechał na podwójnym gazie, mając prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie.
iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego