Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

"10 lat w UE" - obchody w Ełku

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-04-22
W ramach obchodów 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej od 5 do 11 maja w Ełku odbędą się "Dni Otwarte Funduszy Europejskich", a 16 maja zaplanowano "Noc Europejską". W tym czasie na terenie miasta przewidziano szereg wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych z atrakcjami dla całej rodziny.

W tym roku upływa 10 lat, odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Przez ten czas w Ełku dzięki funduszom europejskim zrealizowano wiele inwestycji i projektów, które poprawiły jakość życia mieszkańców miasta, zwiększyły jego potencjał gospodarczy oraz atrakcyjność turystyczną.

Ełk przyłączył się do ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich zaplanowanej w terminie 1 - 11 maja 2014 r., koordynowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju z okazji 10-lecia członkostwa.

"Dni Otwarte Funduszy Europejskich" w Ełku

Miasto Ełk wraz z jednostkami miejskimi planuje organizację Zintegrowanych Dni Otwartych Funduszy Europejskich na terenie obiektów, których budowa lub modernizacja zostały dofinansowane ze środków unijnych. Ta część ełckich obchodów odbędzie się w terminie 5 – 11 maja 2014 r.

W tych dniach w Ełku odbędą się m.in.: Dni Otwarte Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku oraz Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów komunalnych w Siedliskach k/Ełku; "Wariacje z technologią" w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku; Piknik z PWiK oraz CEE; Koncert "Młodzi Muzycy dla Europy"; Europejski Piknik Rodzinny na stadionie miejskim; "Kolej na Europę" (wystawa, prelekcja i pokaz filmowy na terenie Ełckiej Kolei Wąskotorowej); Noc w Amfiteatrze ECK (maraton zumby oraz seans filmowy kina europejskiego); czy Ełcka Majówka Pozarządowa.

Szczegółowy harmonogram obchodów » (plik .pdf)

"Noc Europejska" w Ełku

Dodatkową inicjatywą jest "Noc Europejska" w Ełku, którą zaplanowano z 16/17 maja 2014 r. Od późnych godzin popołudniowych do godzin nocnych w Ełku odbędzie się szereg wydarzeń, wśród których będą m.in.: nocny turniej tenisa oraz nocny turniej koszykówki o puchar Prezydenta Miasta Ełku, nocny "turniej deski", koncert "Ełczanie dla Europy", "Noc w Parku Wodnym".

Szczegółowy harmonogram Nocy Europejskiej » (plik .pdf)

W maju wydany zostanie także specjalny numer bezpłatnej gazety miejskiej "Wieści z Ratusza" opisujący projekty, na które miasto Ełk pozyskało fundusze unijne w ciągu 10 lat członkostwa Polski w UE.
iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego