Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Sprawca alarmu bombowego zatrzymany

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-04-23
Sprawca fałszywego alarmu bombowego w Zespole Szkół nr 1 w Ełku został zatrzymany. 31-letni mieszkaniec Ełku chciał załatwić koleżance dzień wolny od zajęć szkolnych. Mężczyzna tuż po zdarzeniu wyjechał do Szwecji.

Przypomnijmy, 15 stycznia br. dyspozytor Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie odebrał połączenie od anonimowego mężczyzny, który poinformował, że tego dnia o godzinie 13.00 w Zespole Szkół nr 1 w Ełku wybuchnie bomba. Zgłaszający, który został pouczony przez dyspozytora o odpowiedzialności karnej za wywołanie fałszywego alarmu, stwierdził, że jest tego świadomy. W ten sposób stworzył przekonanie o realnym zagrożeniu dla życia i zdrowia wielu osób. Na miejsce natychmiast wysłano służby ratunkowe i zarządzono ewakuację. Z budynku ewakuowano łącznie 425 osób, w tym 313 uczniów szkoły ponadgimnazjalnej, 51 dzieci oddziału przedszkolnego oraz 61 pracowników placówki. Alarm okazał się fałszywy - w budynku szkoły nie znaleziono ładunków wybuchowych ani innych niebezpiecznych przedmiotów.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że sprawcą fałszywego alarmu był 31-letni mieszkaniec Ełku. Z zebranych przez kryminalnych informacji wynikało, że mężczyzna wkrótce po zdarzeniu wyjechał do Szwecji. Stamtąd został deportowany w związku z zakazem wjazdu do tego kraju za wcześniej popełnione tam kradzieże. Na lotnisku w Warszawie ełccy policjanci przejęli go od funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty. 31-latek tłumaczył, że w ten sposób chciał załatwić swojej koleżance dzień wolny od zajęć szkolnych. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za wywołanie fałszywego alarmu bombowego grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.
iS (KWP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego