Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Miasto stara się o filię WORD w Ełku

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-04-23
Z inicjatywy Prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza w Ełku odbyło się spotkanie poświęcone kwestiom możliwości utworzenia w Ełku filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Na zaproszenie Prezydenta do Ełku przyjechali m.in.: Wiktor Wójcik Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, Jan Śmietanko Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie oraz Stanisław Szatkowski Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie.

W trakcie spotkania Prezydent przedstawił 3 propozycje nieruchomości, na których w Ełku mógłby zostać zlokalizowany WORD (grunty miejskie niezabudowane przy ul. Srebrnej i Krzemowej, grunty miejskie będące w użytkowaniu wieczystym LOK przy ul. Suwalskiej oraz grunty Skarbu Państwa będące w użytkowaniu wieczystym Przedsiębiorstwa Transportowego "Mazury"). Jedna z nich wzbudziła szczególne zainteresowanie, bo spełnia już większość wymogów, posiada duży potencjał, odpowiedniej wielkości powierzchnię z placem oraz zaplecze socjalne.

Prezydent Ełku od dawna prowadzi rozmowy z Marszałkiem Województwa Warmińsko - Mazurskiego w sprawie utworzenia w naszym mieście filii WORD. Samorząd zabiega o to, by w Ełku odbywały się egzaminy na prawo jazdy wszystkich kategorii.

Prezydent Tomasz Andrukiewicz w trakcie prowadzonych rozmów zapewniał o gotowości miasta do wspierania realizacji inwestycji. Ponownie przedstawił argumenty i zasadność oraz potrzebę ulokowania oddziału tej instytucji w naszym mieście (w załączeniu mapy z odległościami do Ełku, Suwałk i Łomży).

Ośrodek w Ełku obsługiwałby nie tylko miasto, ale i cały region ełcki, dlatego Prezydent Ełku zaprosił do współpracy okoliczne samorządy.

Od roku 2016 wchodzą również nowe przepisy, w myśl których nowe prawo jazdy będzie wydawane na 8 miesięcy, a w tym czasie posiadający je właściciele będą musieli przejść obowiązkowe kursy doskonalące jazdę oraz przepisy. Zadania te będą wykonywały WORD-y. Oznacza to dodatkowe obowiązki dla tych instytucji.

Powstanie oddziału WORD w Ełku wiąże się z nowymi miejscami pracy i przyniesie szereg korzyści dla ełczan. Żeby zdać egzamin na prawo jazdy nie będzie trzeba już jeździć do Suwałk, czy Łomży i uczyć się jazdy na obcym terenie. Całą procedurę związaną z przygotowaniem oraz zdawaniem egzaminu będzie można zrealizować na terenie Ełku. To nie tylko zaoszczędzone pieniądze i czas, ale też komfort zdawania egzaminu na terenie, który się zna. WORD w Ełku to również inwestycja dająca nowe możliwości rozwoju, wpływająca korzystnie na wizerunek naszego miasta oraz podnosząca jego rangę i znaczenie.
iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego