Ełk
Poniedziałek, 4 grudnia 2023 roku, imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
Szkoły Celne w Ełku

BEZPIECZNIE NA WSI - eliminacje w powiecie ełckim rozstrzygnięte

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-04-25
"BEZPIECZNIE NA WSI - NIE ZBLIŻAJ SIĘ ZUCHU DO MASZYNY W RUCHU" - eliminacje w powiecie ełckim rozstrzygnięte.


Powiększ zdjęcie
W roku 2014 Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosił IV Ogólnopolski Konkurs plastyczny dla Dzieci pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisława Kalemby pod hasłem BEZPIECZNIE NA WSI - NIE ZBLIŻAJ SIĘ ZUCHU DO MASZYNY W RUCHU, ponieważ wypadki z udziałem maszyn są liczną grupą wypadków przy pracy rolniczej.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem maszyn i urządzeń wykorzystywanych w pracy rolnika, rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkoły podstawowej.

Konkurs przebiega w dwóch etapach: wojewódzkim i centralnym i obejmuje dwie grupy wiekowe uczestników: uczniów klas 0-III oraz klas IV-VI, przy czym etap wojewódzki był poprzedzony eliminacjami niższego szczebla. Etap wojewódzki będzie zakończony do dnia 09 maja 2014 roku przekazaniem do Centrali KRUS trzech najlepszych prac z każdej kategorii wiekowej, które wezmą udział w etapie centralnym Konkursu.

Eliminacje do wojewódzkiego etapu Konkursu dla uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Ełckiego odbyły się w dniu 24.04.2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku. Do Konkursu zgłoszono 59 prac z 6 Szkół Podstawowych podzielone na II grupy wiekowe: klasy 0–III - 31 prac, klasy IV–VI - 28 prac.

Wszystkie prace wzięły udział w eliminacjach do etapu wojewódzkiego. Komisja konkursowa (w składzie Monika Lenkamer, Bożenna Chocian i Dariusz Mońko) miała bardzo trudne zadanie, aby spośród nadesłanych prac wytypować do etapu wojewódzkiego tylko po trzy prace z każdej grupy wiekowej. Prace zostały wykonane bardzo pomysłowo, w różnych technikach i świadczą o dobrej znajomości tematu. Z tego względu wszystkie zasługują na wyróżnienie. Biorąc jednak pod uwagę zgodność pracy z tematyką konkursu, trafność przedstawienia tematyki oraz walory estetyczne pracy i pozostałe zapisy regulaminu, do udziału w etapie wojewódzkim zakwalifikowane zostały następujące prace:

• w I grupie wiekowej (klasy 0 - 3)
I miejsce
Maria Skarżyńska z kl. 0 Szkoły Podstawowej w Pisanicy
II miejsce
Oliwia Dadura - Konieczna z kl. 0 Szkoły Podstawowej w w Pisanicy
III miejsce
Nikola Moczydłowska z 1 kl. Szkoły Podstawowej w Wiśniowie Ełckim

• w II grupie wiekowej (klasy 4 - 6)
I miejsce
Weronika Szwyderska z 6 kl. Szkoły Podstawowej w Rożyńsku Wielkim
II miejsce
Weronika Danowska z 5 kl. Szkoły Podstawowej w Bobrach
III miejsce
Mateusz Konopka z 4 kl. Szkoły Podstawowej w Wiśniowie EłckimDariusz Mońko - PT KRUS Ełk
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego