Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

UKS RONA 03 Ełk Mistrzem Świata

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-04-29
Drużyna UKS "Rona 03 Ełk" zwyciężyła w "Mini Mistrzostwach Świata w piłce nożnej dla młodzieży" zorganizowanych w Netteal - niemieckim mieście partnerskim Ełku.


Powiększ zdjęcie
Turniej odbył się w dniach 24 - 28 kwietnia 2014 r. Uczestniczyli w nim młodzi piłkarze z roczników 2001/2002. Wystartowało 12 drużyn m.in. z: Niemiec, Polski, Holandii, Belgii, Portugalii i Francji.

Do Nettetal z Ełku pojechała 19 osobowa reprezentacja - 16 zawodników oraz 3 trenerów i opiekunów Uczniowskiego Klubu Sportowego Rona 03 Ełk. O wyborze drużyny reprezentującej Ełk zdecydował przeprowadzony wcześniej turniej kwalifikacyjny. Wzięły w nim udział 2 ełckie kluby piłkarskie: MKS "Mazur Ełk"" i UKS "Rona 03 Ełk". Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1 na korzyść Rony, dzięki czemu zawodnicy w nagrodę wyjechali na turniej do Niemiec.

Ełcka drużyna okazała się najlepsza. Drużyna otrzymała puchar, a zawodnicy medale. Dodatkowo niemiecki związek piłki nożnej zorganizował konkurs sprawdzający indywidualne umiejętności zawodników (celność podań, szybkość prowadzenia piłki itp.). Z ełckiej drużyny w konkursie wystartowało 3 zawodników i zajęli oni 3 pierwsze miejsca!

Młodzi ełccy piłkarze zostali zaproszeni do Francji do udziału w podobnym turnieju, który zostanie zorganizowany jeszcze w tym lub w przyszłym roku.
iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego