Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Przyszłość "Mechaniaka" wciąż niepewna

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-04-30
Sprawa Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku pozostaje nadal bez rozstrzygnięcia.

Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu punkt dotyczący rozwiązania placówki i utworzenia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego po raz kolejny został zdjęty z porządku obrad. Przypomnijmy, że tak samo stało się na sesji w marcu. Starosta Ełcki Krzysztof Piłat tłumaczył wówczas, że projekt reorganizacji szkół zostanie poprawiony i że zarząd wystąpi o opinię w tej sprawie do związków zawodowych.

Dziś wniosek o niepodejmowanie uchwały złożyła radna Anna Kossakowska. Jednym z powodów jest brak opinii Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty w Ełku. Władze powiatu o taką opinie co prawda wystąpiły, ale w dokumentach zabrakło podpisów wnioskodawcy. Okazało się również, że projekt uchwały przedstawiony radnym różni się od tego, który miały zaopiniować związki zawodowe - poinformowała Kossakowska.

Starosta tymczasem po raz kolejny zapewnił, że władze powiatu nie odstąpią od wprowadzenia zmian. Błędy formalne zostaną poprawione, a wobec osób, które je popełniły zostaną wyciągnięte konsekwencje - zapowiedział Piłat.

Zarząd powiatu prześle teraz poprawiony projekt uchwały ws. reorganizacji szkół związkom zawodowym do ponownego zaopiniowania. Na wydanie opinii komisja ma 30 dni, dlatego głosowanie radnych powiatu ws. "Mechaniaka" odbędzie się najwcześniej w czerwcu.
iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego