Ełk
Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Szkoły Celne w Ełku

Adelfi Ełk: Dotacje na pozytywne akcje

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-05-05
12 maja Stowarzyszenie Adelfi rusza z naborem wniosków na mikrogranty w ramach Miejskiego Programu Regrantingowego. Dzięki dotacjom organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne będą mogły zrealizować projekty skierowane do mieszkańców miasta. Jeśli macie ciekawe pomysły na potrzebne Ełczanom inicjatywy, regranting to szansa na wprowadzenie ich w życie.

Czym jest regranting?
Regranting to w skrócie przekazywanie dotacji na dotacje. Dotujący ( w tym wypadku Urząd Miasta Ełku) przekazuje środki finansowe organizacji pozarządowej pełniącej rolę operatora, a ta z kolei przeprowadza konkurs i rozdziela granty między inne organizacje na realizację konkretnych projektów. W Ełku z regrantingiem będziemy mieli do czynienia po raz drugi.

Dla kogo?
W Miejskim Programie Regrantingowym „Ełk, tu działam” o dotacje mogą wnioskować organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, w których imieniu złoży wniosek na mikrogranty organizacja pozarządowa. Działania w projektach muszą być skierowane do mieszkańców miasta Ełku.

Na co?
Granty można pozyskać na realizację projektów z zakresu:
a) oświata i wychowanie – łącznie 14 000 zł
b) ochrona i promocja zdrowia – łącznie 7000 zł
c) kultura i ochrona dziedzictwa narodowego – łącznie 14 000 zł
d) kultura fizyczna i sport – organizacja sportu masowego – łącznie 14 400 zł
Maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu to 4 000 zł.

Preferowane będą projekty innowacyjne, wnoszące coś pozytywnego w życie mieszkańców Ełku, angażujące i aktywizujące, pozostawiające po sobie wyraźny ślad, a zupełną nowością w ełckim regrantingu będzie możliwość oddania głosu przez każdego z mieszkańców Ełku na jego zdaniem najciekawszy pomysł. Głosowanie zostanie przeprowadzone zarówno w formie ulicznych ankiet, jak i formularza on-line, a inicjatywy które uzyskają największą ilość głosów, otrzymają dodatkowe punkty podczas procesu oceny wniosków.

Szczegółowe informacje o konkursie będą na bieżąco pojawiały się na stronie Stowarzyszenia Adelfi : www.adelfi.pl Pytać i rozwiewać wątpliwość można również dzwoniąc: 87/737 74 82 (osoba do kontaktu to Małgorzata Zając). Wszystkich zainteresowanych dotacjami zapraszamy także na spotkanie informacyjne 6 maja o godzinie 17.00 do biura Centrum Organizacji Pozarządowych Stacja przy ul. Dąbrowskiego 10 lok. 1U.
Adelfi Ełk
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego