Ełk
Niedziela, 1 października 2023 roku, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Szkoły Celne w Ełku

Zatrzymaj się i spójrz. Stop ratuje życie

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-05-08
Konferencją prasową Starostwo Powiatowe w Ełku i Komenda Powiatowa Policji w Ełku zainicjowały akcję "Zatrzymaj się i spójrz. Stop ratuje życie".

Celem akcji jest przede wszystkim podnoszenie świadomości o istniejących zagrożeniach drogowych, w szczególności na przejściach dla pieszych oraz promowanie szacunku do innych uczestników ruchu.

Akcja polegać będzie na wzmożonych kontrolach drogowych w okolicach przejść dla pieszych w pobliżu ełckich szkół ponadgimnazjalnych oraz na spotkaniach edukacyjnych policjantów z uczniami.

Akcja ełckich policjantów prowadzona będzie w maju, czerwcu i wrześniu. Jako pierwsi udział w zajęciach wezmą uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Ełku, następnie w czerwcu uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Ełku. Po wakacjach udział w akcji wezmą uczniowie pozostałych szkół ponadgimnazjalnych. W czasie planowanych działań policjanci nagradzać będą upominkami pieszych i kierowców, którzy będą zachowywać się zgodnie z przepisami. Ostrożność pieszych na drodze ma bowiem ogromne znaczenie, często ratujące życie.

W ubiegłym roku na terenie powiatu ełckiego było 17 wypadków z udziałem pieszych, z czego do 12 z nich doszło na przejściach dla pieszych. W wyniku tych zdarzeń zginęło 6 osób. Rocznie w Polsce na drogach ginie ok. 3,5 tysiąca osób. Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2013-2020 zakłada, iż ta liczba zmniejszy się o połowę.
iS (Powiat Ełk)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego