Ełk
Niedziela, 1 października 2023 roku, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Szkoły Celne w Ełku

Połączenie CKPiU i ZSME nie w tym roku

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-05-28
Zarząd Powiatu Ełckiego odstępuje od realizacji projektu mającego połączyć CKPiU oraz Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w CKZiU. Decyzja dotyczy bieżącego roku szkolnego - informuje w oświadczeniu przesłanym do mediów Przewodniczący Zarządu Powiatu, starosta ełcki Krzysztof Piłat.

Radni klubów Dobra Wspólnego i Platformy Obywatelskiej postanowili odstąpić od poparcia projektu uchwały w tej sprawie. Ma to związek z "przedłużającym się w czasie procedowaniem uchwały o połączeniu placówek". W oświadczeniu czytamy też, że "Zarząd stoi na stanowisku, że procedowanie zostało zakłócone emocjami towarzyszącymi zmianie, w samym procesie decyzyjnym nie znajdując przyczyn formalnych. Uchwała mogła być podjęta w kształcie przedstawionym w projekcie. Skoro jednak nie została podjęta do tej pory, uznano, że w bieżącym roku szkolnym nie należy przedłużać prac nad projektem."

Starosta informuje również, że istnieje projekt trzech radnych dotyczący włączenia CKPiU do Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. Został on negatywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu. Jednak jak zaznacza Piłat, nie wyklucza to dalszych prac nad nim.
iS (radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego