Ełk
Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Szkoły Celne w Ełku

Tymon Tymański o muzyce i świecie

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-05-30
5 czerwca 2014 r. (czwartek)
godz. 18:00
sala koncertowa Szkoły Artystycznej w Ełku
wstęp wolnyNa scenie sali koncertowej Szkoły Artystycznej wystąpi Tymon Tymański. Zaprezentuje się jednak w nietypowej jak dla niego roli, nie jako muzyk, ale osoba o muzyce opowiadająca.

Tymon Tymański – kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik będzie gościem czerwcowego "Artystycznego czwartku". Gość opowie zapewne o swojej muzyce oraz świecie, w jakim dorastał. Będzie to na żywo fragment zwierzeń, które zawarł w książce "ADHD. Autobiografia".

Rafałowi Księżykowi udało się bowiem skłonić Tymona do wspomnień, które zaczynają się od wątków bolszewickich w biografiach przodków, a kończą w drugiej dekadzie XXI wieku. Muzyk barwnie opowiada o swoim dzieciństwie i rodzinie, nałogowym słuchaniu płyt, wyzwalającej przygodzie z Totartem i odejściu lidera tego ruchu Zbigniewa Sajnoga do sekty Niebo. Prowadzi czytelnika przez kolejne lata swojej działalności artystycznej i opowiada o fascynujących ludziach, z którymi współpracował (Lester Bowie, Leszek Możdżer, Mikołaj Trzaska, Jacek Olter).

Warto posłuchać co muzycy mają nie tylko do zagrania, ale też do powiedzenia. Artystyczny czwartek będzie okazją do ciekawej rozmowy z Tymonem Tymańskim.
SzArte Ełk
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego