Ełk
Wtorek, 30 maja 2023 roku, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Szkoły Celne w Ełku

Kolegę przygniótł głaz ...?

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-06-03
33-letni mieszkaniec gminy Ełk odpowie za spowodowanie fałszywego alarmu i zawiadomienie służb o zdarzeniu, które nie miało miejsca.

Wczoraj około godziny 14:30 do służb ratunkowych zadzwonił mężczyzna z prośbą o pomoc koledze, którego miał przygnieść głaz. Do zdarzenia miało dojść w miejscowości Sajzy. Na miejsce zadysponowano zastępy ełckich strażaków, OSP, karetkę ratunkową oraz zdecydowano o włączeniu do działań helikoptera ratunkowego.

Po kilku minutach od wezwania okazało się jednak, że zgłoszenie jest głupim kawałem. Kolega, kóry miał ulec wypadkowi spokojnie spał we własnym domu. Okazało się również, że zgłaszający był pijany. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafił do policyjnego aresztu. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

33-letni mieszkaniec gminy Ełk swoje postępowanie tłumaczył tym, że w alkoholu, który wypił musiało być "coś dziwnego". Gdy wytrzeźwieje będzie się tłumaczył przed sądem. Odpowie za wywołanie fałszywego alarmu. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Sąd może również zdecydować o kosztach dodatkowych oraz o obciążeniu 33-latka kosztami akcji.
iS (radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego