Ełk
Wtorek, 30 maja 2023 roku, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Szkoły Celne w Ełku

Policjant z Ełku drugi w województwie

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-06-04
Ełcki policjant Patryk Grosfeld ze swoim psem Wolfem zajął 2. miejsce w wojewódzkich eliminacjach do XIV Kynologicznych Mistrzostw Polski.


Foto: KPP Ełk
3 czerwca na lotnisku w Olsztynie odbyły się wojewódzkie eliminacje do XIV Kynologicznych Mistrzostw Polski. W zawodach wzięło udział 10 przewodników wraz z psami służbowymi wyszkolonymi w kategorii patrolowo - tropiący. W czasie rozgrywanych konkurencji sprawdzono posłuszeństwo czworonogów na wydawane im komendy oraz ich umiejętność pokonywania torów przeszkód i tropienia śladów. Ostatnia konkurencja polegała na pościgu z psem baz kagańca za osobą uciekającą, a następnie dokonania przeszukania osoby i konwój do wyznaczonego miejsca.

Najlepszym przewodnikiem psa w naszym województwie okazał się Mariusz Wnuk z Nowego Miasta Lubawskiego. Tuż za nim uplasował się ełcki policjant Patryk Grosfeld ze swoim psem Wolfem. Ełczanin w konkursie startował pierwszy raz. Jednak na polu zawodowym już wcześniej odnosił sukcesy. Do największych można zaliczyć szybkie odnalezienie starszego mężczyzny cierpiącego na chorobę Alzheimera oraz zatrzymanie w pościgu sprawcy kradzieży przewodów elektrycznych na szkodę PKP.

Komenda Powiatowa Policji w Ełku obecnie ma na stanie 4 psy służbowe, w tym 3 patrolowo-tropiące i jednego do wykrywania zapachów narkotyków. W czasie ostatniej sesji Rada Miasta Ełku przyznała pieniądze na zakup kolejnego psa. Będzie on wspierać mundurowych w akcjach poszukiwawczych i tropieniu przestępców.
iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego