Ełk
Wtorek, 30 maja 2023 roku, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Szkoły Celne w Ełku

Znaleźli w lesie prawie 300 min

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-06-18
Ełccy policjanci znaleźli 279 min przeciwpiechotnych z okresu II wojny światowej. Leżały w lesie w okolicy wsi Pisanica.


Foto: KPP Ełk
Ełccy policjanci ustalili, że w lesie w okolicy miejscowości Pisanica znajdują się niewybuchy z okresu II wojny światowej. Wczoraj nad ranem policjant z grupy rozpoznania minersko- pirotechnicznego znalazł tam blisko 300 min przeciwpiechotnych tzw. skoczków. Zabezpieczeniem i neutralizacją materiałów wybuchowych zajęli się saperzy z jednostki wojskowej w Orzyszu.

Ełccy funcjonariusze często mają do czynienia z takimi znaleziskami. Od maja br. w związku ze znalezieniem niewybuchów interweniowali już 7 razy. Poza opisanym przypadkiem znaleziono m.in. 10 granatów zaczepnych, które leżały w trzcinowisku na brzegu jeziora w miejscowości Krzywe gm. Prostki czy granat z zapalnikiem, który został wykopany w czasie prac ziemnych prowadzonych w okolicach szkoły w Borzymach.

Policjanci przypominają, że w żadnym przypadku nie należy dotykać, podnosić i odkopywać niewybuchów. O każdym przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu należy powiadomić niezwłocznie najbliższą jednostkę policji lub urząd administracji.
iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego