Ełk
Poniedziałek, 4 grudnia 2023 roku, imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
Szkoły Celne w Ełku

Bieg Szlakiem Papieskim

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-06-18
Caritas Diecezji Ełckiej organizuje w dniach 26 - 28 czerwca 2014r. Bieg Szlakiem Papieskim z udziałem Krzysztofa Dudzisa - maratończyka, który w 2001 roku pokonał w 50 dni dystans 2200 km z Ełku do Watykanu i zaniósł Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II list mieszkańców Ełku, zapewniający o pomaganiu innym, wspieraniu osób chorych, cierpiących i ubogich.

Wybierając Szlak Papieski, chciałem przypomnieć ełczanom intencje, z jakimi w ich imieniu kilka lat temu pobiegłem do Ojca Świętego do Watykanu - podkreśla Pan Krzysztof. Trasa liczy 170 km i została podzielona na trzy etapy. Rozpocznie się na Wigrach, a zakończy w Ełku. Dwa pierwsze liczą po ok. 60 kilometrów. Pierwszego dnia pobiegnę z Wigier do Mikaszówki. W piątek pokonam odcinek pomiędzy Mikaszówką a Rajgrodem. Z Rajgrodu do Ełku przybiegnę w sobotę, pokonując dystans ok. 46 kilometrów - mówi Pan Krzysztof. Na trasie biegu będzie można przyłączyć się do maratończyka i pokonać razem z nim dowolny odcinek. W ten sposób będzie możliwość wsparcia dzieci, które potrzebują pomocy. Każda z osób, które zechcą dołączyć się na trasie, wrzuci do puszki dowolną kwotę, cegiełkę symbolizującą opłatę startową.

Pielgrzymowanie Szlakiem Papieskim Tajemnice Światła jest okazją do modlitwy, poznania historii oraz przyrody i piękna ziemi mazurskiej, augustowskiej, sejneńskiej i suwalskiej. Celem naszej inicjatywy jest przede wszystkim pomoc szesnaściorgu chorym dzieciom, znajdującym się pod opieką naszej organizacji. Wiktoria, Michał, Bogdan, Dominik, Daniel, Mateusz, Bartek, Monika, Oskar, Natalia, Piotrek, Ania, Weronika, Kasia, Klaudia i Filip potrzebują wsparcia finansowego, żeby przezwyciężyć chorobę i mieć zapewnioną systematyczną rehabilitację. Staramy się wspierać finansowo rodziny tych dzieci poprzez zakładanie subkont medycznych, na których gromadzone są środki na leczenie. Wystosowujemy różne apele z prośbą o wsparcie oraz organizujemy akcje charytatywne, aby zapewnić małym pacjentom transport do lekarzy oraz zakup leków.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do biegu, pomocy przy jego organizacji oraz wsparcia finansowego naszych dzieci. Wpłaty można kierować na rachunek bankowy w PKO BP S.A. o/Ełk 29 1020 4724 0000 3302 0027 2369 z dopiskiem Bieg Szlakiem Papieskim. Dzięki ludziom, którzy wspierają takie akcje poprzez wpłatę nawet najdrobniejszej sumy, możliwe jest leczenie i długotrwała rehabilitacja. Daje to zarówno dzieciom, jak i rodzicom wiarę, nadzieję oraz sens walki o kolejny dzień.

Renata Stańczyk
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego