Ełk
Niedziela, 1 października 2023 roku, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Szkoły Celne w Ełku

Pijany jeździł kradzionym autem

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-07-29
Ukradł auto, a następnie pijany jeździł nim ulicami miasta. 25-latka zatrzymali policjanci ełckiej drogówki.

Wczoraj około godziny 10 do ełckiej komendy policji zgłosił się starszy mężczyzna, który poinformował, że poprzedniej nocy z jego garażu został skradziony samochód osobowy marki Skoda Felicia o wartości 2.000 zł oraz elektronarzędzia różnych marek o wartości 550 zł.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że poprzedniej nocy pojazd ten został zatrzymany do kontroli drogowej przez patrol ełckiej drogówki. Jak się wówczas okazało kierowca Skody 25-letni mieszkaniec Ełku był nietrzeźwy, badanie stanu trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. W związku z tym, iż mężczyzna nie potrafił powiedzieć skąd ma auto i przedstawiał różne wersje oraz nie posiadał przy sobie dokumentów na samochód został zatrzymany w policyjnym areszcie. Auto natomiast zabezpieczono na strzeżonym parkingu. Jak później ustalili ełccy kryminalni to właśnie on dokonał kradzieży Skody i elektronarzędzi.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Jak się okazało był on wcześniej karany za przestępstwa podobne, dlatego odpowie w warunkach tzw. recydywy za co grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności.

25-latek odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata prawa jazdy.
iS (KPP)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego