Ełk
Niedziela, 1 października 2023 roku, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Szkoły Celne w Ełku

Oszuści znowu uderzyli - okradli kobietę

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-07-30
Ełccy policjanci ostrzegają przed oszustami podającymi się za pracowników wodociągów. Ich ofiarą padła 85-letnia mieszkanka Ełku.

W zeszłym tygodniu do ełckich policjantów zgłosiła się 85-letnia kobieta. Z jej relacji wynikało, że dwóch nieznanych sprawców ukradło jej pieniądze. Mężczyźni weszli do mieszkania podając się za pracowników zakładu wodociągów i kanalizacji. Ich wygląd nie wzbudzał żadnych podejrzeń, gdyż mieli na sobie ubrania robocze i torby z narzędziami. Kobieta pozwoliła poruszać się im po mieszkaniu, żeby mogli dokonać sprawdzeń. Po ich wyjściu zorientowała się, że zginęły pieniądze, które leżały w pokoju na stole - blisko 1400 zł.

To już nie pierwsze tego typu zdarzenie. We wcześniejszych okresach mieliśmy do czynienia z kradzieżami dokonywanymi przez osoby podające się np. za pracowników opieki społecznej czy pracowników gazowni.

Aby nie paść ofiarą złodziei wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim nie wpuszczać do mieszkania ludzi, których nie znamy. Jeżeli obca osoba przedstawi się jako pracownik jakiejkolwiek instytucji, powinniśmy zażądać pokazania stosownej legitymacji - mają oni obowiązek mieć przy sobie taki dokument. Również telefonicznie można sprawdzić, czy dana instytucja wysyłała do nas swojego pracownika.
Jeżeli obca osoba weszła do naszego mieszkania, nigdy nie pozostawiajmy jej samej. Oszuści często proszą o sprawdzenie czegoś we wnętrzu domu i w tym czasie korzystając z nieuwagi domownika dokonują kradzieży. Ważne jest również to, aby pod żadnym pozorem nie zdradzać, gdzie przechowujemy oszczędności. Gdy mamy wątpliwości co do osoby, która do nas przyszła, możemy poprosić sąsiada lub znajomego, aby był blisko nas w czasie takiej wizyty.

W każdej sytuacji budzącej podejrzenia można skontaktować się z policją. Funkcjonariusze na pewno sprawdzą każdy taki sygnał i być może uda się złapać złodziei na gorącym uczynku.

Policjanci apelują też do rodzin i bliskich seniorów, by zachowali czujność i przypomnieli osobom starszym ze swojego otoczenia o zachowaniu ostrożności w kontaktach z obcymi.
iS (KPP)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego