Ełk
Sobota, 30 września 2023 roku, imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
Szkoły Celne w Ełku

Kultura Na Widoku w Ełku

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-07-30
Ponad 600 zdigitalizowanych tytułów, filmów, książek, gier i utworów muzycznych w Parku Solidarności w Ełku!

Instalacja w postaci regałów z wirtualnymi półkami, na których znajduje się ponad 600 tytułów zdigitalizowanych książek, filmów, gier i utworów muzycznych do pobrania! To Kultura Na Widoku, ogólnopolski projekt Fundacji Legalna Kultura. 4 sierpnia inicjatywa zawita do Ełku. Multimedialne regały staną w Parku Solidarności, gdzie o godzinie 19.00 odbędzie się oficjalna inauguracji z udziałem prezydenta miasta Tomasza Andrukiewicza. Projekt będzie obecny w Ełku do 17 sierpnia. Celem Kultury Na Widoku jest promocja korzystania z legalnych źródeł kultury.

Ełk to kolejne po Łodzi, Opolu, Krakowie, Katowicach, Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Kazimierzu Dolnym, Zakopanem i Wrocławiu miasto, w którym stanie instalacja Kultury Na Widoku.

"Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Wolności"

Jak korzystać z Kultury Na Widoku?
Na regałach Kultury Na Widoku znajdują się cyfrowe wersje współczesnych propozycji kulturalnych dla wszystkich pokoleń. Do pobrania jest ponad 600 tytułów książek, filmów, gier i utworów muzycznych. Aby je ściągnąć wystarczy tylko połączyć się z udostępnioną za darmo przy regałach siecią Wi-Fi i pobrać wybrany utwór za pomocą linków lub kodów QR. Brak aplikacji obsługującej kody QR nie blokuje możliwości pobrania danego filmu, książki czy utworu muzycznego. Dostęp do udostępnionych materiałów można uzyskać poprzez wpisanie do wyszukiwarki adresu - linku - znajdującego obok kodu QR przy wybranym utworze. Obie wersje dostępu prowadzą do karty produktu zawierającej szczegółowe informacje o utworze, a stamtąd już bezpośrednia droga do źródła utworu lub dokumentu i pobrania go.

Każdy znajdzie coś dla siebie!
Na regałach znajdują się cyfrowe wersje filmów, utworów muzycznych, książek i gier dla wszystkich pokoleń. Połowa udostępnionych utworów i treści jest dostępna za darmo, pozostałe w bardzo przystępnych, promocyjnych cenach. Na instalacji Kultury Na Widoku można znaleźć szeroki wybór filmów począwszy od najnowszych hitów po klasykę filmową, książek - od dzieł literackich Norwida i Konopnickiej, kończąc na najnowszych bestsellerach, czy bijących rekordy popularności hitach muzycznych, także polskich muzyków.
Kultura Na Widoku, to także świetna okazja do odrobienia interesującej lekcji z historii współczesnej, poprzez dostęp do archiwaliów drugiego obiegu z lat 1976 - 1989. Na wirtualnych półkach bowiem, zdigitalizowana podziemna twórczość z czasów "Solidarności" spotka się z kulturą współczesną w cyfrowej rzeczywistości. Na regale poświęconym Wolności - znajdują się ulotki, instrukcje strajkowe, podziemne gazety, plakaty, znaczki i książki z zasobów Ośrodka Karta m.in. z kolekcja "Solidarność - narodziny ruchu" wpisanej na Światową Listę Programu UNESCO "Pamięć Świata".


Joanna Brewińska - zespół prasowy Fundacji Legalna Kultura
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego