Ełk
Niedziela, 1 października 2023 roku, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Szkoły Celne w Ełku

Odznaczeni za dzielność

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-07-31
Krzyże Zasługi Za Dzielność otrzymało czterech ełckich policjantów. Odznaczenia wręczył Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.


Powiększ zdjęcie
„Ustanowiony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej rozporządzeniem z dnia 7 marca 1928 r. Krzyż Zasługi Za Dzielność nadaje się policjantom [...] za czyny spełnione w specjalnie ciężkich warunkach, z wykazaniem wyjątkowej odwagi, z narażeniem życia lub zdrowia, w obronie prawa, nietykalności granic państwowych oraz życia, mienia i bezpieczeństwa obywateli.” (art. 17 ust. 1 ustawy o orderach i odznaczeniach)

Taką wyjątkową odwagą wykazało się 4 ełckich policjantów, którzy pełniąc służbę w patrolach interwencyjnych w nocy z 22 na 23 grudnia 2013r. jako pierwsi przyjechali na miejsce pożaru klatki schodowej w poniemieckiej kamienicy. Czynności ratunkowe podjęli pomimo ognia, wysokiej temperatury i bardzo dużego toksycznego zadymienia. Wykazując się szczególną odwagą, zdecydowaniem i inicjatywą, narażając własne życie i zdrowie, przystąpili do ewakuacji około 40 przebywających tam osób. W efekcie przeprowadzili skuteczną ewakuację, jednocześnie przekazując zebrane informacje i udzielając dalszej niezbędnej pomocy zastępom straży pożarnej i załogom karetek pogotowia. Dzięki ich postawie nikt nie zginął i nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Dwóch policjantów w wyniku zatrucia dymem doznanego w czasie akcji ratunkowej było hospitalizowanych.

Odznaczeni zostali:
- asp. Alfred Kareło
- sierż. szt. Wojciech Dzięgielewski
- st. sierż. Arkadiusz Ponisztera
- st. post. Przemysław Gryziak
IS (KPP Ełk)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego