Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Nietrzeźwy sprawca kolizji zatrzymany przez mieszkańców

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-08-03
Mieszkańcy Osiedla Tuwima w Ełku zatrzymali i przekazali policjantom nietrzeźwego sprawcę kolizji, który chciał uciec z miejsca zdarzenia.

W sobotę około godziny 23:30 do oficera dyżurnego ełckiej komendy zadzwonił mieszkaniec Ełku, który poinformował, że na ulicy Tuwima doszło do zdarzenia drogowego. Oświadczył, że najprawdopodobniej kierujący samochodem marki VW Golf uderzył pojazdem w ogrodzenie. Mężczyzna powiedział oficerowi dyżurnemu, że biegnie zobaczyć co się stało i rozłączył się.

Przybyli na miejsce policjanci zastali zgłaszającego. Mężczyzna wspólnie z trzema innymi osobami przekazał policjantom zatrzymanego 27-letniego mieszkańca powiatu piskiego, który kierował golfem i jego 20-letniego kolegę. Mężczyźni oświadczyli, że zatrzymany przez nich kierowca wyjeżdżając z zakrętu stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewy pas i uderzył w znak drogowy. Po spowodowaniu kolizji razem ze swoim pasażerem wysiadł z auta i zaczął uciekać z miejsca zdarzenia.

Okazało się, że 27-letni kierowca był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata prawa jazdy. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za co grozi mu wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara aresztu.
IS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego