Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Sprzątajcie po swoich pupilach

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-08-12
Aby utrzymać czystość na terenie miasta i zadbać o ogólną estetykę należy sprzątać po swoich pupilach wyprowadzanych na spacery. Od dzisiaj na terenie miasta funkcjonują specjalne dystrybutory torebek na zwierzęce nieczystości.

Urząd Miasta Ełku apeluje o odpowiedzialność do właścicieli czworonogów. Sprzątanie nieczystości zwierząt wyprowadzanych na spacery to nie tylko obowiązek posiadaczy pupili, ale również działanie, które przysłuży się utrzymaniu estetyki i porządku w naszym mieście.

W tym celu we wtorek 12 sierpnia na terenie Ełku ustawione zostały cztery dystrybutory, które zawierają papierowe torebki z łopatką na psie nieczystości. Usytuowane są na/w:
• Skwerze Foksa na os. Baranki,
• Placu Jana Pawła - w okolicach "zielonego" mostku,
• Parku przy ul. Słowackiego,
• osiedlu Konieczki - teren zielony przy pętli autobusowej.

Za tydzień 19 sierpnia ustawiona zostanie jeszcze jedna skrzynka - przy ulicy Piłsudskiego, przy parkingu obok stadionu miejskiego.

Torebka wraz z łopatką służyć ma do zbierania psich nieczystości. Po użyciu należy wyrzucić ją do do koszy ulicznych.

W stosunku do osób, które nie dopełnią obowiązku sprzątania po swoich pupilach służby miejskie będą wyciągały konsekwencje. Straż Miejska zwraca na to szczególną uwagę i może ukarać właścicieli czworonogów:
• upomnieniem,
• mandatem karnym (do 500 zł),
• naganą.

W przypadku odmowy przyjęcia mandatu, wnioski o ukaranie będą kierowane do sądu.

art. 145. kodeksu wykroczeń: kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.


iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego