Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Włamał się do dziewięciu mieszkań

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-08-14
Policjanci zatrzymali 45-latka, który włamywał się do mieszkań na terenie Ełku. Ukradł rzeczy warte blisko 60 tys. zł.


fot. KWP Olsztyn
Na przełomie lipca i sierpnia do policjantów zgłaszali się mieszkańcy Ełku, którzy zawiadamiali o włamaniach do mieszkań. Ktoś okradał ich domy w ciągu dnia, gdy byli w pracy. Nad sprawą pracowali policjanci wszystkich pionów, w tym policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, dzielnicowi, dochodzeniowcy i kryminalni.

W poniedziałek przed godziną 10 uwagę funkcjonariuszy zwrócił mężczyzna, który kręcił się w pobliżu klatki schodowej w rejonie, gdzie doszło do największej ilości zdarzeń. 45-letni mieszkaniec Rajgrodu miał schowane pod ubraniami narzędzia służące do pokonywania zamków w drzwiach i innych zabezpieczeń. Został zatrzymany.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty za usiłowanie i włamanie do 9 mieszkań. Jego łupem padały głównie pieniądze, biżuteria i urządzenia elektroniczne. Mężczyzna zabierał również alkohol, kosmetyki, perfumy czy odzież. Łączne straty wyceniono na blisko 60 tys. zł. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Za swoje czyny podejrzany odpowie w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Jeszcze dzisiaj sąd zadecyduje, czy wobec sprawcy zostanie zastosowane tymczasowe aresztowanie.
iS (KWP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego