Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Próbował przekupić policjantów

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-08-17
Na 200 zł wycenił uczciwość policjantów kierowca BMW. Mężczyzna próbował ich przekupić w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

W piątek na ul. Przemysłowej ełccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej BMW, w związku z przekroczeniem przez kierującego dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Mieszkaniec Warszawy w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje prędkość maksymalna do 70 km/h, na liczniku swojego auta miał ponad 120. Ponadto podczas kontroli okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ ma orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

40-latek, by uniknąć odpowiedzialności karnej za popełnione czyny, położył przed policjantami 200-złotowy banknot, twierdząc, że to powinno załatwić całą sprawę. Za próbę wręczenia korzyści majątkowej został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W sprawie prowadzone jest śledztwo prokuratorskie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty usiłowania wręczenia łapówki i naruszenia zakazu sądowego. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.
iS (KWP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego