Ełk
Wtorek, 30 maja 2023 roku, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Szkoły Celne w Ełku

W Ełku będzie szalet miejski

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-08-20
O tym, że w mieście brakuje publicznych toalet wie każdy ełczanin i turysta. Niebawem ma się to zmienić. Ratusz ogłosił przetarg na budowę miejskiego szaletu.

To wstyd, że miasto odwiedzane przez tylu turystów nie ma publicznych toalet z prawdziwego zdarzenia. Kilka lat temu zlikwidowano podziemną toaletę, która znajdowała się na ulicy Wojska Polskiego. Zniknęły również te, znajdujące się w parku na ulicy Armii Krajowej i naprzeciw postoju taksówek na ulicy Wojska Polskiego. Ustawiono co prawda kilka toalet typu TOI TOI jednak mieszkańcy niechętnie z nich korzystają ze względu na to, co znajduje się w środku.

Jedyna publiczna toaleta z której ełczanie i turyści mogą obecnie skorzystać jest w Ełckim Centrum Kultury. Pomieszczenia przeszły ostatnio generalny remont. Problem tylko w tym, że szalet czynny jest w godzinach otwarcia placówki.

Ratusz ogłosił właśnie przetarg na budowę nowej toalety publicznej. Budynek ma powstać na promenadzie za Ełckim Centrum Kultury. Nowy szalet będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajdzie się tam również przewijak dla niemowląt. Planowane zakończenie prac budowlanych to grudzień tego roku.
iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego