Ełk
Poniedziałek, 11 grudnia 2023 roku, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Szkoły Celne w Ełku

Adelfi Ełk: Konsultacje społeczne... szkolenie

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-08-28
Stowarzyszenie Adelfi wraz z Urzędem Miasta Ełku oraz Starostwem Powiatowym w Ełku serdecznie zaprasza na szkolenie „Konsultacje społeczne – tylko obowiązek czy przepis na społeczeństwo obywatelskie?”. Szkolenie odbędzie się w dwóch terminach w Ełku: 16-17 września oraz 20-21 września w kamienicy przy ul. Małeckich 3, sala nr 36.

Konsultacje to zaproszenie do rozmowy, to pytanie o opinie, to włączanie np. w sprawy lokalne ogółu mieszkańców. Konsultacje mogą dotyczyć w zasadzie wszystkiego. W ostatnich latach temat konsultacji społecznych staje się coraz bardziej popularny. Powody? „Polska w niektórych wymiarach, nie licząc Bułgarii i Rumunii, charakteryzuje się najniższym poziomem aktywności obywatelskiej i politycznej w Unii Europejskiej.” (Kongres Polska Wielki Projekt, socjolog prof. Piotr Gliński). Z badań jednoznacznie wynika, że polskie społeczeństwo jest nieaktywne, skupia się na narzekaniu, nie ma zaufania do władzy ani poczucia wpływu na to co dzieje się wokół. Czy konsultacje społeczne mogą to zmienić? Czy są szansą na budowanie społeczeństwa świadomego, zaangażowanego, biorącego sprawy w swoje ręce? Jaki jest ich sens i jakie warunki należy spełnić, aby przynosiły pożądane efekty? I do czego w ogóle potrzebna nam ta cała partycypacja? Na te i inne pytania związane z konsultacjami społecznymi podczas dwudniowego, bezpłatnego szkolenia odpowiedzą Agnieszka Olender i Jolanta Woźnicka.

Agnieszka Olender - pracownik Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku, współpracuje jako animator i trener ze Stowarzyszeniem CAL w Warszawie. Jest członkiem Zespołu Konsultacyjnego ds. NGOs przy Prezydencie Białegostoku. Zaangażowana w projekty z dziedziny partycypacji społecznej oraz współpracy organizacji pozarządowych z administracja publiczną. Współautor i redaktor poradnika dotyczącego inicjatywy lokalnej. Certyfikowany Trener Stowarzyszenia Organizacji Pozarządowych STOP, trener modelu współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi.

Jolanta Woźnicka - współtwórczyni Centrum OPUS, od 2009 roku prezeska Centrum OPUS, od 2011 - sekretarz. Doradczyni i trenerka z zakresu animacji lokalnej, funduszy unijnych i przygotowania wnioskó, szkoliła m.in. na Akademii Konsultacji w Krakowie. Certyfikowana trenerka STOP III stopnia (superwizorka), ekspertka animacji lokalnej. Z wykształcenia polonistka, absolwentka Szkoły Trenerów STOP, Studium Ekonomii Społecznej na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Podyplomowych Studiów Superwizji Współpracy i Animacji Środowiskowej na Uniwersytecie Gdańskim.Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach, które poszerzą Państwa horyzonty i wiedzę na temat dialogu społecznego oraz wzbogacą CV. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 września w biurze Stowarzyszenia Adelfi przy ul. Dąbrowskiego 10 lok. 2U (formularz można oczywiście wysłać pocztą) lub pod adresem mailowym: malgorzata.zajac@adelfi.pl (skan). Formularze zgłoszeniowe oraz program szkoleń dostępne są na stronie www.adelfi.pl oraz stronach UM Ełku i Starostwa Powiatowego w Ełku.

Szkolenia skierowane są do wszystkich mieszkańców powiatu ełckiego; do pracowników samorządu, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz wszystkich innych osób, którym nie jest obojętne to, co dzieje się w ich najbliższej okolicy.

Szczegółowych informacji na temat szkolenia udziela Małgorzata Zając, tel. 87/737 78 45.

Szkolenia organizowane są w ramach projektu „Ełk, konsultuje!” współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


Stowarzyszenie Adelfi
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego