Ełk
Sobota, 2 lipca 2022 roku, imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
Szkoły Celne w Ełku

Potrącił kobietę z dzieckiem

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-09-03
Kierowca fiata potrącił kobietę prowadzącą wózek z dzieckiem - zaczepił o wózek, który ciągnął kilka metrów. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło na ulicy 11 Listopada w Ełku. Policjanci ustalili, że mężczyzna kierujący fiatem, wyjeżdżając tyłem z parkingu najechał na chodnik, którym szła 62-latka. Kobieta prowadziła wózek z kilkumiesięcznym dzieckiem. Samochód najpierw uderzył w kobietę, a później zaczepił o wózek, który ciągnął za sobą przez parę metrów. Kierowca nie zatrzymując się, odjechał z miejsca zdarzenia.

Kobieta i chłopczyk zostali zabrani do szpitala, lecz ze wstępnych ustaleń wynika, że nie odnieśli poważnych obrażeń.

Policjanci na podstawie relacji świadków szybko ustalili sprawcę. 43-latka zastali w miejscu zamieszkania. Tłumaczył, że nie zauważył, aby kogokolwiek potrącił. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Prowadzą teraz postępowanie w sprawie spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz nieudzielenia pomocy uczestnikowi zdarzenia drogowego. Jeżeli zarzuty nieudzielenia pomocy potwierdzą się, sąd wyda wobec mężczyzny zakaz prowadzenia pojazdów. Poza tym mężczyźnie grozi kara do 30 dni aresztu lub grzywny do 5.000 zł.
iS (KWP)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego