Ełk
Sobota, 2 lipca 2022 roku, imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
Szkoły Celne w Ełku

Pulsoksymetr dla ełckiego szpitala

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-09-24
Pulsoksymetr zakupiony za pieniądze zebrane w ramach akcji "Ełk - Tu pomagam" trafił do Szpitala Miejskiego "Pro-Medica" w Ełku.

Z inicjatywy Prezydenta Miasta Ełku oraz Wolontariackiego Ośrodka Wsparcia działajacego przy Ełckim Stowarzyszeniu Studentów i Absolwentów "ESSA" podczas tegorocznych letnich wydarzeń na terenie miasta prowadzona była zbiórka pieniędzy pod hasłem "Ełk - Tu pomagam". Była to pierwsza taka zbiórka, zebrano prawie 4 000 zł.

Za zebrane w ramach akcji środki zakupiony został pulsoksymetr wraz z czujnikiem noworodkowym oraz uniwersalnym. Prezydent Ełku i Prezes Stowarzyszenia "ESSA" przekazali zakupiony sprzęt ełckiemu szpitalowi "Pro-Medica", gdzie będzie służył małym pacjentom.

Pulsoksymetr pozwala na wczesne wykrycie zmian w krążeniu dając lekarzom czas na działanie. Jest to sprzęt monitorujący, który stanowi podstawowe urządzenie medyczne wykorzystywane przez lekarzy pierwszego kontaktu, w przychodniach, klinikach, ratownictwie medycznym oraz na większości oddziałów szpitalnych w celu monitorowania parametrów życiowych pacjenta.


iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego