Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Adelfi Ełk: O konsultacjach społecznych raz jeszcze

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-10-06
Stowarzyszenie Adelfi zaprasza na szkolenie z zasad, metod i tajników przeprowadzania udanych konsultacji.
Tym razem na szkoleniu z konsultacji społecznych odbędą się rozmowy o planowaniu konsultacji, o spotkaniach konsultacyjnych, o ewaluacji i informacji zwrotnej dla uczestników procesu konsultacyjnego, a także o diagnozie lokalnej i ograniczeniach stających na drodze do konsultacji efektywnych czyli zwieńczonych sukcesem.

Szkolenie odbędzie się w dwóch terminach: 18-19 oraz 20-21 października w Ełku, a poprowadzi je doświadczona w boju o skuteczny dialog między samorządem a lokalną społecznością Anna Petroff-Skiba.

Anna Petroff-Skiba, socjolożka, urzędniczka, pasjonatka partycypacji. Ukończyła studia podyplomowe „Konsultacje społeczne i rozwiązywanie konfliktów społecznych” w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW. Kieruje Wydziałem Konsultacji Społecznych i Partycypacji Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.
W latach 2009–2011 koordynowała projekt „Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m.st. Warszawie”, dzięki któremu wprowadzono w stolicy nowatorskie rozwiązania związane z obszarem konsultacji społecznych. Wspomagała gminy wiejskie w organizacji konsultacji z mieszkańcami w projekcie: „Gminy Brochów, Czosnów, Iłów, Sochaczew oraz Teresin dobrze rządzone”. Uczestniczyła w przygotowaniu kanonu konsultacji społecznych oraz zasad przeprowadzania budżetów partycypacyjnych w Polsce. Redaktorka książki „Tak konsultowaliśmy – Warszawa dzieli się dobrymi praktykami”, podsumowującej 21 procesów konsultacyjnych realizowanych w Warszawie w 2010 r. Prowadzi szkolenia dotyczące konsultacji i partycypacji. Autorka artykułów i publikacji nt. konsultacji z mieszkańcami i działań partycypacyjnych. W latach 2005-2008 zastępca dyrektora Sekretariatu Ministra oraz Departamentu Zagranicznej Polityki Kulturalnej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koordynatorka i współautorka dokumentu „Raport o szkolnictwie artystycznym” na Kongres Kultury Polskiej w 2009. Działaczka organizacji pozarządowej – Stowarzyszenia Harcerskiego. Prywatnie mama Uli.Szkolenie skierowane jest nie tylko do pracowników samorządu oraz działaczy organizacji pozarządowych, ale do wszystkich mieszkańców powiatu ełckiego, którzy chcieliby mieć wpływ na to co dzieje się w ich najbliższym otoczeniu.
Szkolenie jest bezpłatne, organizator zapewnia materiały szkoleniowe i wyżywienie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 14.10.2014r. w biurze Stowarzyszenia Adelfi przy ul. Dąbrowskiego 10 lok. 2U lub w Biurze Organizacji Pozarządowych w kamienicy przy ul. Małeckich 3, pokój nr 10.
Zgłoszenia można wysłać pocztą oraz mailowo: malgorzata.zajac@adelfi.pl
W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Małgorzatą Zając,
tel. 87/737 78 45

Szkolenia organizowane są w ramach projektu „Ełk, konsultuje!” współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Adelfi w partnerstwie z Urzędem Miasta Ełku oraz Starostwem Powiatowym w Ełku.Stowarzyszenie Adelfi
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego