Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Nowy sprzęt dla KPP w Ełku

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-10-07
Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz przekazał dzisiaj policjantom Komendy Powiatowej Policji w Ełku sprzęt o wartości prawie 33 tys. zł.


Powiększ zdjęcie
Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Ełku odbyło się spotkanie, na którym prezydent miasta przekazał ełckim policjantom darowiznę rzeczową w postaci sprzętu za łączną kwotę prawie 33 tys. zł.

Wśród wyposażenia znalazły się m.in. cztery zestawy komputerowe oraz dwie drukarki, a także 40 kamizelek taktycznych dla policjantów Referatu Patrolowo - Interwencyjnego, 20 kamizelek odblaskowych dla policjantów Ruchu Drogowego, latarki, cztery alkomaty AlcoBlow oraz intercom do obsługi interesantów. Dodatkowo zakupione zostały również ekrany i tarcze do strzelnicy.

W tym roku uchwałą Rady Miasta Ełku przekazane zostały również środki finansowe na fundusz wsparcia policji z przeznaczeniem na nagrody za osiągnięcia w służbie policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ełku realizujących zadania z zakresu służby prewencyjnej, a także na pokrycie kosztów zatrudnienia lekarzy, pełniących doraźną opiekę w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych i doprowadzonych do wytrzeźwienia. Środki finansowe zostały również przeznaczone na zakup psa patrolowo - tropiącego oraz jego wyposażenia dla KPP w Ełku oraz na realizację służb ponadnormatywnych ełckich policjantów w okresie sezonu turystycznego, jak również na remont, wyposażenie oraz zakup sprzętu. Łączna kwota wszystkich przekazanych do tej pory środków finansowych oraz darowizn rzeczowych to ok. 136 tys. zł.
iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego