Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Przebudują ul. Roosevelta

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-10-10
W przyszłym roku ulica Roosevelta w Ełku zostanie połączona z ulicą Armii Krajowej. Ogłoszony został już przetarg na opracowanie projektu przebudowy.

Do Urzędu Miasta wpływały pisma od mieszkańców z prośbą o zwiększenie miejsc parkingowych w centrum miasta, przeorganizowanie ruchu na ulicy Roosevelta, a także budowę dodatkowego przejścia dla pieszych pomiędzy zakrystią Kościoła Najświętszego Serca Jezusowego a kancelarią parafialną.

Po przeanalizowaniu potrzeb mieszkańców, zasobów terenowych i aktów miejscowych planowana jest przebudowa ulicy Roosevelta i połączenie jej z ulicą Armii Krajowej (pomiędzy Kościołem NSJ a Zespołem Szkół Mechaniczno-Elektrycznych) wprowadzając ruch jednokierunkowy. Wyznaczonych zostanie także ok. 30 miejsc parkingowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych) w obszarze skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego.

Ogłoszony został już przetarg na opracowanie projektu przebudowy ulicy Roosevelta. Dokumentacja zostanie wykonana jeszcze w tym roku, natomiast inwestycja zostanie zrealizowana w roku 2015.

W ramach inwestycji planowane jest m.in.: przełożenie istniejącej kostki kamiennej z dostosowaniem do nowej geometrii jezdni, wykonanie kanalizacji deszczowej, wydzielenie prostopadłych miejsc parkingowych, wykonanie nowego odcinka jezdni ze zjazdem/wjazdem na ul. Armii Krajowej, wykonanie ścieżki rowerowej i ciągów pieszych wzdłuż jezdni, wykonanie oświetlenia, zagospodarowanie zieleni.
iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego