Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Zatrzymani z narkotykami

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-10-26
Ełccy policjanci zabezpieczyli blisko 600 gramów suszu roślinnego oraz specjalistyczny sprzęt służący do uprawy konopi. Za posiadanie narkotyków do aresztu trafił 26-letni mężczyzna i jego 27-letni kolega.


Fot. KWP Olsztyn
Policjanci prowadzący działania na rzecz zwalczania przestępczości narkotykowej ustalili, że 26-letni mieszkaniec Ełku może posiadać środki odurzające w dwóch wynajmowanych przez siebie mieszkaniach.

W jednym z mieszkań, w pokoju w jednej z szuflad, specjalnie wyszkolony policyjny pies służbowy znalazł substancję roślinną zapakowaną w torebkę foliową. Poza tym w kuchni m.in. w lodówce, a także w łazience, w stojącej na pralce misce, policjanci znaleźli susz roślinny. Natomiast w drugim mieszkaniu policjanci zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt służący do uprawy konopi indyjskich.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna mógł działać wspólnie z 27-kolegą. W mieszkaniu mężczyzny kryminalni również znaleźli susz roślinny oraz białą substancję, którą zabezpieczono do dalszych badań laboratoryjnych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 600 gramów suszu roślinnego i ponad 2,5 grama białego proszku. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających prawo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają czy mężczyźni mają związek z innymi przestępstwami narkotykowymi.
iS (KWP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego